Wiadomości

Jest akt oskarżenia przeciwko Marcie L., liderce tzw. Strajku Kobiet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zarzuty dotyczą m.in. nieskładania sprawozdania finansowego i niezgłoszenia wniosku o upadłość spółki handlowej.

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcie L., liderce Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – dowiedział się portal tvp.info. Według śledczych L. złamała przepisy ustawy o rachunkowości.

Akt oskarżenia wrocławska prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia 23 marca. Informację potwierdziła portalowi tvp.info rzeczniczka tej prokuratury Anna Placzek-Grzelak. Jak przekazała, Marta L. usłyszała w tej sprawie pięć zarzutów związanych z naruszeniem ustawy o rachunkowości i kodeksu spółek handlowych.

Zarzuty dotyczą m.in. nieskładania sprawozdania finansowego i niezgłoszenia wniosku o upadłość spółki handlowej. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. To nie pierwsze problemy z prawem Marty L. W październiku 2022 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała przeciwko niej do sądu akt oskarżenia w sprawie organizacji protestów Strajku Kobiet.

– Zarzut obejmuje sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego w postaci możliwości zarażenia wirusem SARS-CoV-2 i szerzenia się choroby zakaźnej COVID-19 poprzez organizację i prowadzenie marszy w październiku, listopadzie i grudniu 2020 r. na ulicach Warszawy – informowała wówczas prokuratura.

W lipcu 2022 r. warszawscy śledczy oskarżyli Martę L. o znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!