Wiadomości

Jeśli PO wygra wybory samorządowe, szeroko otworzy nasz kraj na uchodźców, zapowiada Schetyna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Platforma Obywatelska zapowiada, że zdominowane przez nią samorządy będą przyjmowały uchodźców i to bez pytania o zdanie mieszkańców – tak rozpoczyna swoje przygotowania do kampanii w wyborach samorządowych. Pierwszy ma być Poznań i inne duże miasta.

– Złożyłem taką deklarację, że samorządowcy Platformy Obywatelskiej, marszałkowie, prezydenci, wierzę, że Kościół Katolicki będzie nam mógł w tym wszystkim pomóc, otworzy się i będzie mógł pomóc tym najbardziej potrzebującym, którzy dzisiaj są w krajach objętych działaniami wojennymi – mówił w czwartek Grzegorz Schetyna.

Kilka dni później przyznał, że rozmawiał w tej sprawie z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Zapytani przez reporterów „Wiadomości” mieszkańcy Poznania nie kryją zdziwienia i oburzenia.

– Jeśli zdeklarują się, że pójdą do pracy i będą zarabiać sami na siebie, to ok, ale wiemy wszyscy, że tak nie będzie – powiedziała mieszkanka Poznania.

– Niosą ze sobą różne dziwne, agresywne zachowania. Potem są zamachu. Chyba nie chcemy skończyć jak Londyn? – dodała inna Poznanianka.

Poznaniacy wypowiadający się w tym temacie przyznawali, że nie chcą żyć w strachu, chcą spokoju dla dzieci i wnuków.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!