Felietony

„Jeśli mnie kochasz, to mi to udowodnij – zabij dla mnie niewiernych”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

22-letnia Madihah Taheer zachęcała swojego przyszłego męża, 21-letniego Ummara Mirzę, zanim się jeszcze się pobrali, mówiąc mu: „Chcę, żebyś zabijał dla mnie ludzi. Mam listę.”

W jednym z przesłanych do swojej ukochanej maili Mirza napisał, że chce kogoś dźgnąć nożem 27 razy, na co Tahrer mu odpisała, że „brzmi to bardzo satysfakcjonująco”. Mirza na przesłuchaniu przyznał, że w okresie od stycznia do marca tego roku przygotowywał się do aktów terrorystycznych.

Sędzia Christopher Kinch z sądu koronnego Woolwich, skazując go na 16 lat więzienia, powiedział: „Przeszliście długą drogę przygotowując się do ataku terrorystycznego w charakterze samotnego wilka”.

Taheer zaprzeczyła, iżby była zaangażowana w działalność terrorystyczną, jednakże została uznana winną przygotowywania w okresie między 12 lutego a 30 marca ubiegłego roku ataków terrorystycznych poprzez zakup noża. Została skazana na 10 lat więzienia.

Skazano także Zainub Mirza, siostrę Mirzy, która dzieliła się propagandą ISIS z wymienioną parą w mediach społecznościowych. 24-latka z Eastfield Road (dzielnica Birmingham), wcześniej przyznała się do rozpowszechniania publikacji terrorystów, które wysłała do swojego brata między 10 a 23 stycznia ubiegłego roku. Została skazana na 30 miesięcy więzienia.

Pośród maili, jakie przesyłała sobie para, znalazło się kilka wysłanych we wrześniu 2015 r., przed ich ślubem, który miał miejsce w kwietniu 2016 r., W jednym z nich możemy Taheer napisała do Mirzy: „Czy możemy wziąć ślub już teraz? Chcę, żebyś dla mnie zabił. Mam tę listę.”

Mirza odpowiedział: „W dniu nikki [małżeństwa] zabiję wszystkich. Daj mi listę. Jedyne, co mnie powstrzymuje to, że nie jesteśmy małżeństwem. Naprawdę, nie żartuję.”

Madihah Taheer

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!