Wiadomości

Jerzy Stuhr został skazany. Aktor prowadząc w stanie nietrzeźwości potrącił motocyklistę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

JTrzy lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 12 tys. zł grzywny dla Jerzego Stuhra – zdecydował w środę Sąd Rejonowy Kraków-Krowodrza. W październiku aktor, będąc pod wpływem alkoholu, prowadził samochód i potrącił motocyklistę.

Jak informuje portal interia.pl, Sąd Rejonowy Kraków-Krowodrza skazał aktora Jerzego Stuhra, który w październiku, jadąc w stanie nietrzeźwości, potrącił motocyklistę. Aktor dostał trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 200 stawek dziennych grzywny, gdzie wartość jednej stawki to 60 zł. W sumie 12 tys. zł kary, z czego połowę stanowi wpłata na fundusz pomocowy, a cztery tysiące zł na rzecz Skarbu Państwa. 

Sędzia Tomasz Rutkowski w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że materiał dowody pozwala tylko na postawienie zarzutu prowadzenia w stanie nietrzeźwości. Tłumaczył, że przy wydaniu wyroku kierował się zarówno zarobkami aktora, jak i „nieposzlakowaną opinią”.

Obrońca Jerzego Stuhra, Jakub Dzwoniarski, wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze i zaproponował karę finansową – grzywnę w wysokości 240 stawek dziennych po 50 zł stawka oraz 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Obrona jest zgodna z prokuraturą, co do zakazu prowadzenia pojazdów przez trzy lata.

Do zdarzenia doszło 17 października na al. Mickiewicza w Krakowie. Samochód, który prowadził 75-letni Jerzy Stuhr, zahaczył o 44-letniego motocyklistę, w wyniku czego mężczyzna stracił równowagę i się przewrócił. Stuhr został poddany badaniu alkomatem, które wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu we krwi. Motocyklista doznał urazu ręki, a aktorowi zabrano prawo jazdy. 

Policja skierowała w środę do sądu rejonowego w Krakowie wniosek o ukaranie Jerzego S. za spowodowanie kolizji z 17 października 2022 r. – Jest to wykroczenie z artykułu 86 kodeksu wykroczeń, paragraf 2 – powiedziała Elżbieta Znachowska-Bytnar z zespołu prasowego komendy miejskiej policji. Za to przestępstwo sąd może nałożyć grzywnę w wysokości do 30 tys. zł.

/Interia.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!