Polska Wiadomości

Jednak nie czeka nas zniesienie zakazu handlu w niedzielę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak ustalił money.pl, wbrew medialnym spekulacjom teraz rząd nie zdecyduje się nawet na czasowe zniesienie zakazu handlu w niedziele.

Jak nieoficjalnie dowiedział się money.pl ze źródeł zbliżonych do rządu, decyzja o tymczasowym zawieszeniu zakazu handlu w niedziele, z powodu epidemii koronawirusa, na razie nie zostanie podjęta.

Wcześniej o takie rozwiązanie prosiły m.in. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Polska Izba Handlowa. Spekulacje o planowanym zniesieniu zakazu podały też niektóre media.

W czasie konferencji prezentującej rządowe plany, mające ochronić gospodarkę przed skutkami epidemii, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz nie potwierdziła tej informacji. Podkreślała jednak, że w tej chwili mowa jest jedynie o dostawach towarów do sklepów w niedziele.

– Na mocy oświadczenia Państwowej Inspekcji Pracy, Komendanta Głównego Policji i Prokuratora Generalnego umożliwiliśmy towarowanie sklepów w niedziele. Wszystko po to, by te opróżniające się gwałtownie sklepy były od poniedziałku gotowe dla klientów. Działa to od poprzedniej niedzieli na podstawie oświadczenia – powiedziała Emilewicz.

Czy uważacie, że rząd powinien to jednak przemyśleć?

Źródło: money.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!