Wiadomości

Jednak już dziś odbędzie się w sejmie głosowanie ws. ustawy medialnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Posłowie przegłosowali w środę po południu, na wniosek klubu Koalicji Polskiej – PSL, odroczenie obrad Sejmu do września. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wnioskował o przerwę do 2 września. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła przerwę, a następnie zwołała Konwent Seniorów. To pomyłka – powiedział PAP poseł Kukiz‘15 Jarosław Sachajko, pytany o to, dlaczego głosował za wnioskiem o odroczenie obrad Sejmu do września. Dodał, że tak samo należy rozumieć głosowanie innych członków Kukiz‘15.

– Przeanalizowałam wniosek od grupy posłów ws. reasumpcji głosowania powołujący się na to, że nie była podana data. Zasięgnęłam opinii prawników, którzy twierdzą, że ten wniosek może być głosowany na tym posiedzeniu. Wina jest moja, bo wprowadziłam w błąd posłów — powiedziała marszałek Witek.

Po przerwie doszło do reasumpcji głosowania. Tym razem wniosek przepadł. To oznacza, że będzie głosowanie ws. nowelizacji ustawy medialnej. Wydarzenia w Sejmie śledzimy w relacji minuta po minucie.

Tymczasem Robert Bąkiewicz, szef Marszu Niepodległości, zaapelował do posłów Ruchu Narodowego o poparcie ustawy medialnej.

„Apeluję do Kolegi Roberta Winnickiego i innych posłów Ruchu Narodowego o poparcie projektu lexTVN” – napisał na Twitterze Robert Bąkiewicz. „Przecież wiecie Koledzy, że unarodowienie mediów leży w żywotnym interesie Polski” – dodał.

Czytaj też:

Lewica składa wniosek o odwołanie marszałek Sejmu

/wpolityce.pl. rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!