Polska Wiadomości

Jarosław Kuźniar odpowie za łamanie przepisów ruchu drogowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy wyczytać na portalu brd24.pl stołeczni policjanci zajęli się sprawą dziennikarza Onet – Jarosław Kuźniar popełnił wykroczenie prowadząc samochód z telefonem w dłoni

W portalu brd24.pl opisano niedawno zachowanie prowadzącego program „Onet Rano” w odcinku zamieszczonym w serwisie YouTube 15 września. Znany dziennikarz Jarosław Kuźniar jako kierowca wiózł aktora Michała Żebrowskiego. Już na samym początku jazdy, kiedy chciał sprawdzić, czy jedzie dobrą drogą, Kuźniar złapał za smartfon i podczas prowadzenia pojazdu ustawiał w nim coś jedną ręką – prawdopodobnie nawigację.

Prowadzenie samochodu i jednoczesne używanie smartfona to niebezpieczne zachowanie na drodze. Na świecie powstaje coraz więcej kampanii przestrzegających kierowców przed takim zachowaniem. Wiele krajów zaostrza też za to sankcje.

To także według polskiego prawa wykroczenie. Prawo o ruchu drogowym (art. 45, pkt 2, ppkt 1) zabrania bowiem kierującemu „Korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku”.

Za zachowanie, które w programie pokazał Jarosław Kuźniar, grozi 200 zł mandatu i punkty karne. I sprawa nie ujdzie mu chyba płazem. – Uprzejmie informuję, że sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji – poinformowała brd24.pl podinsp. Magdalena Bieniak z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.

Być może kara dla dziennikarza zwróci uwagę całego środowiska medialnego i reklamowego – w programach i spotach w Polsce bardzo często pokazuje się zachowania niebezpieczne i niezgodne z prawem takie jak m.in. jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Czy myślicie, że znany dziennikarz z racji swojej popularności zostanie potraktowany ulgowo? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: brd24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!