Wiadomości

Jarosław Kaczyński: Mamy w klubie antyszczeponkowców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Wiem, że mamy w klubie antyszczepionkowców, że sami nie jesteśmy w stanie tego przegłosować, przy tak kruchej większości. Liczymy tu na opozycję. Realia – także te polityczne – trzeba brać pod uwagę, ale ja jestem zwolennikiem tego, by pójść na całość, biorąc nawet ryzyka polityczne i osobiste – mówi w wywiadzie dla “Interii” prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dopytywany o to, co może oznaczać “pójście na całość”, wicepremier potwierdza, że byłby to obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich dorosłych.

– Ludzie muszą się szczepić, to sprawa podstawowa. Trzeba się zastanowić, biorąc pod uwagę realia i niechęć znacznej części społeczeństwa, co możemy tutaj zrobić. Wracam do sprawności państwa: sądy są tutaj ostatnią instancją – bez ich zreformowania, namówienia, by przestrzegały prawa, bo w gruncie rzeczy o to chodzi, trudno o zmianę. To wpływa na funkcjonowanie całego państwa, na różnych szczeblach i trzeba to brać pod uwagę – mówi Jarosław Kaczyński.

Prezes partii rządzącej przyznał, że w klubie parlamentanym PiS są antyszczepionkowcy, w związku z tym przeforsowanie w Sejmie ustawy, która zaklada m.in. testowanie w zakładach pracy może nie być takie proste.

– Wiem, że mamy w klubie antyszczepionkowców, że sami nie jesteśmy w stanie tego przegłosować, przy tak kruchej większości. Liczymy tu na opozycję. Realia – także te polityczne – trzeba brać pod uwagę, ale ja jestem zwolennikiem tego, by pójść na całość, biorąc nawet ryzyka polityczne i osobiste – mówi Kaczyński.

Czytaj więcej na
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-jaroslaw-kaczynski-w-walce-z-pandemia-jestem-gotowy-pojsc-na,nId

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!