Wiadomości

Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz przedstawili szczegóły porozumienia PiS z Kukiz’15

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poprzemy szereg ważnych dla programu Kukiz’15 ustaw, a nasi koledzy będą wspierać Polski Ład i to wszystko, co jest potrzebne, żeby ten układ polityczny, który dzisiaj jest w parlamencie, trwał – powiedział o szczegółach porozumienia PiS z Kukiz’15 prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– To jest porozumienie, które zakłada, że my poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz’15, na początku takie jak antykorupcyjna, o dniu referendalnym i bardzo ważna o sędziach pokoju – ona została przygotowana w ten sposób, że będzie zgodna z polską konstytucją – mówił szef PiS.

– A nasi koledzy będą wspierać Polski Ład i będą wspierać to wszystko, co jest potrzebne, żeby ten układ polityczny, który dzisiaj jest w parlamencie, Sejmie polskim, trwał – dodał prezes PiS

Prezes PiS podkreślił, że zawarte porozumienie jest ważne z merytorycznego punktu widzenia, bo formacja, której – jak powiedział – „twórcą i uosobieniem” jest Paweł Kukiz „ma wiele bardzo interesujących pomysłów, które mogą zmienić jakość polskiej demokracji, jakość polskiego życia publicznego”.

– My podejmiemy to ryzyko – bo to jest czasem trochę ryzykowane – wprowadzenia tego w życie, oczywiście w taki sposób, żeby w każdym wypadku było to zgodne z konstytucją – powiedział Kaczyński.

– A z drugiej strony wsparcie ze strony tej grupy, tej formacji, jest dla nas dzisiaj bardzo ważne z punktu widzenia arytmetyki parlamentarnej, ale jest także bardzo ważne, bo oznacza rozszerzenie spektrum politycznego, także spektrum poglądów – tutaj chodzi mi o poglądy obywateli, do których możemy dotrzeć, których możemy przekonywać – podkreślił prezes PiS.

Oświadczył, że w tej kwestii „bardzo liczy na współpracę”, bo „sprawność Pawła Kukiza w przekonywaniu i mówieniu do społeczeństwa jest niezwykła”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!