Wiadomości

Jarosław Gowin podaje się do dymisji, ale nie oznacza to rozpadu koalicji rządowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jarosław Gowin podaje się do dymisji. Na stanowisko wicepremiera rekomenduje Jadwigę Emilewicz.

– Uważam, że wybory powinny być przesunięte. Zaproponowaliśmy wprowadzenie poprawki z vacatio legis o trzy miesiące. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji – powiedział w czasie konferencji prasowej w Sejmie wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Porozumienie pozostaje jednak w rządzie.

– Polska potrzebuje silnego rządu, potrzebuje stabilnej większości i Porozumienie pozostaje członem Zjednoczonej Prawicy. Rekomendowaliśmy na funkcję wicepremiera panią Jadwigę Emilewicz – dodał Jarosław Gowin.

– Chciałam bardzo podziękować za zaufanie i powierzenie mi tej misji. Decyzja była decyzją szybką i dalekowzroczną, decyzją odpowiedzialności za stan państwa. Dziś najważniejszą rzeczą jest zadbanie o bezpieczeństwo państwa. Przed nami kolejne inicjatywy ustawodawcze, na pewno Porozumienie będzie rekomendować dalsze zmiany w zakresie utrzymania miejsc pracy, wsparcia podmiotów gospodarczych – mówiła Emilewicz.

– Jesteśmy i czujemy się częścią obozu Zjednoczonej Prawicy. Przegrupowujemy wojska, ale lider pozostaje ten sam. Jarosław Gowin pozostaje prezesem Porozumienia, my jesteśmy wykonawcami jego woli – dodała.

/onet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!