Świat Wiadomości

Japonia: Transeksualista otrzymał odszkodowanie za to, że nie mógł korzystać z damskiej toalety…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com mężczyzna uważał, że jest kobietą. Przeszedł operacje, by się upodobnić do płci przeciwnej. Potem zmiennopłciowiec zażądał od pracodawcy możliwości korzystania z damskich toalet, na co ten nie wyraził zgody.

Zmiennopłciowiec postanowił wkroczyć na drogę sądową. Sprawa zakończyła się orzeczeniem, że pracownik jest poszkodowany i nakazał wypłatę odszkodowania w wysokości 1,3 mln jenów (około 12 tys. USD).

Urzędnik zatrudnił się jako mężczyzna w japońskim Ministerstwie Gospodarki, Handlu i Przemysłu. Sprawę wniósł w 2015 roku. Żądał o wiele większej kwoty, bo 16,5 mln jenów. Japońskie media podkreślają, że to pierwszy przypadek w Japonii, gdy zwyciężył zmiennopłciowiec.

Oprócz wypłaty odszkodowania, sąd usunął wymóg informowania kobiet, że wcześniej był mężczyzną. Oznacza to, że kobiety w Japonii nie muszą być informowane o tym, że ich koleżanka w toalecie jest chłopem udającym babę.

Wcześniej zakaz korzystania z damskich toalet przez mężczyzn czujących się kobietami argumentowano słusznie troską o bezpieczeństwo dam. Sąd tym razem jednak nie uznał tego argumentu.

Czyli Japonia też już nie jest bezpieczna?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!