Wiadomości

Janusz Korwin-Mikke spowodował kolizję, prowadził samochód nie mając ważnego prawa jazdy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Janusz Korwin-Mikke, który 22 grudnia spowodował kolizję drogową, nie ma ważnego prawa jazdy – dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Chodzi o zdarzenie z przedświątecznego wtorku, gdy poseł zderzył się w Otwocku z ciężarówką.

Materiały w tej sprawie wysłano do prokuratury, która zdecyduje, czy wobec polityka wszcząć śledztwo z artykułu 180a. Kodeksu Karnego. Chodzi o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Grożą za to dwa lata więzienia.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, starostwo powiatowe w Otwocku odpowiedziało na zapytanie o prawo jazdy posła, którego nie miał ze sobą w czasie kolizji. Okazało się, że w 2007 roku cofnięto mu uprawnienia za przekroczenie limitu punktów karnych do czasu uzyskania pozytywnego egzaminu na prawo jazdy. Jednak do tej pory Janusz Korwin-Mikke nie dostarczył dokumentów potwierdzających zdanie egzaminu.

We wtorek przed Wigilią Korwin-Mikke, włączając się do ruchu swym fiatem, zderzył się z ciężarową scanią. Nikomu nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!