Wiadomości

Jan Tomasz Gross atakuje na łamach “GW” Mularczyka ws. reparacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jan Tomasz Gross znany ze szczególnej nienawiści do Polaków. Tym razem dał jej upust w kontekście sprawy reparacji, których Polska domaga się od Niemiec. Uczynił to na łamach „Gazety Wyborczej”, co absolutnie nie powinno dziwić. W swoim tekście zaatakował Gross Arkadiusza Mularczyka.

Odnosząc się do raportu ws. reparacji, Gross pisze o stratach poniesionych przez ludność polską pochodzenia żydowskiego. Wspomina m.in. o rzekomym rabunku mienia pożydowskiego przez… Polaków. Zwraca się do Arkadiusza Mularczyka:

“Czy w swoich obliczeniach w kategorii „strat materialnych” uwzględnił Pan, że znaczna część majątku żydowskiego, która podczas okupacji nie została zniszczona lub przejęta przez Niemców, została zrabowana przez polskich sąsiadów?” – czytamy w tekście Grossa.

Kontrowersyjny publicysta domaga się też pieniędzy dla organizacji żydowskich i Izraela.

“Jaką część reparacji, których się Pan domaga od Niemców, państwo PiS zamierza przekazać Izraelowi lub organizacjom żydowskim, a w szczególności Conference on Jewish Material Claims Against Germany uprawnionym do dziedziczenia żydowskiego mienia pozbawionego bezpośrednich spadkobierców?” — czytamy.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!