Wiadomości

Jaki prezent pod choinkę wybrać dla dziecka?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Świętego Mikołaja oraz Święta Bożego Narodzenia. W tym czasie bardzo często zastanawiamy się, czym obdarować naszych najmłodszych członków rodziny. Jak wybrać wartościowy prezent? Wydawnictwo 3DOM ma na to sposób. Już teraz na stronie księgarni można znaleźć owoc kilkumiesięcznego projektu – książkę „Dzieci dzieciom”. Publikacja dedykowana jest czytelnikom w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym.

https://3dom.pro/19288-dzieci-dzieciom.html

Książka ta jest o tyle innowacyjna, że w głównej mierze powstała z prac nadesłanych przez dzieci – w publikacji znalazły się wierszyki, opowiadania i ilustracje stworzone przez najmłodszych! Książka została podzielona na cztery rozdziały: Rodzina, Wiara i Kościół, Zwierzęta oraz Polska – moja ojczyzna. W każdej z części młody czytelnik ma szansę zapoznać się nie tylko z pracami swoich rówieśników, ale także z fragmentem Ewangelii, rozważaniami brata Tadeusza Rucińskiego, biogramami Świętych oraz ciekawymi ćwiczeniami – m.in. rebusy, krzyżówki, a także zadania do samodzielnego uzupełnienia, których zadaniem jest rozwijanie u dziecka umiejętności społecznych, a także jego życia duchowego.

Pozycję warto nabyć jeszcze przed rozpoczęciem Adwentu. W środku na małych katolików czeka kalendarz adwentowy, za którego pomocą w oryginalny sposób przygotują się na jeden z najważniejszych dni w roku! Spraw wyjątkowy prezent dla swojego malucha!

„Czy ślimak jest gościnny? Chyba nie, bo w swoim domku ma miejsce tylko dla siebie. Gdy zjawia się gość, to powinno mu się ustąpić swojego miejsca lub pokoju.

Pomyślałem o tych ślimakach, gdy przeczytałem, że w Betlejem w żadnym domu nie było miejsca dla Maryi i Józefa. Jakby tam byli sami „ludzie-ślimaki”. A gdyby zamiast tych cichych i biednych pukających gości, czyli Józefa i Maryi, załomotał do drzwi herold z pałacu króla Heroda i powiedział: „Sam król chce u was nocować”? To czy też w każdym domu gospodarze powiedzieliby: „Nie mamy miejsca”? A przecież pod sercem Maryi już czekał na urodzenie się Ktoś większy od wszystkich królów! I na Niego także czekali mieszkańcy domów w Betlejem. Tylko nie spodziewali się, że będzie ukryty w kimś tak biednym i zmęczonym jak Maryja.

Ale gdzieś tam była grota dla zwierząt – także ciasna. I były w niej zwierzęta. Choćby ten wół i osioł, które rysujemy… Posunęły się, żeby zmieścili się ci Goście, żeby było miejsce dla Boga. I zmieściła się tam Maryja i Józef. W tym miejscu stało się coś, o czym bajkopisarzom się nawet nie śniło: urodził się Bóg-Człowiek w dziecinie, pomiędzy zwierzętami, na sianie. A mieszkańcy domów w Betlejem spali i może śniło im się, że Pan Bóg do nich puka… Ale u nich nie było miejsca – ani w domu, ani w sercu. A u Ciebie jest?”.

Brat Tadeusz Ruciński,

fragment książki „Dzieci dzieciom”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!