Wiadomości

Jaka przyszłość Borysa Budki? Podobno coś dla niego szykują…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Coraz częściej pojawia się pomysł, aby Borys Budka został nowym szefem klubu KO – donosi RMF FM.

W sobotę odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk oficjalnie powrócił na polską scenę polityczną. Po kilku tygodniach medialnych spekulacji były premier przejął przywództwo w partii. Jako nowy wiceprzewodniczący będzie pełnił obowiązki szefa ugrupowania do czasu formalnych wyborów.

Było to możliwe dzięki rezygnacji Borysa Budki z funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej i rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczących Ewy Kopacz oraz Bartosza Arłukowicza.

O tym, że Cezary Tomczyk może zostać odwołany z funkcji szefa klubu KO, mają przekonywać posłowie Platformy. Taki ruch nie wynikałby jednak z braku zaufania względem samego Tomczyka, co miałby być rekompensatą dla Borysa Budki, który zrezygnował z funkcji przewodniczącego KO.

“Scenariusz wymiany Tomczyka na Budkę może być jednym z tematów środowego spotkania Donalda Tuska z posłami i senatorami Koalicji Obywatelskiej” – twierdzi RMF FM.

Powrotem Tuska są też zaniepokojone dwie wiceprzewodniczące Koalicji Obywatelskiej, Barbara Nowacka oraz Katarzyna Lubnauer. Dla obu porządki jakie Donald Tusk zaprowadza w KO, mogą zakończyć się utratą obecnych stanowisk.

– Było takie spotkanie towarzyskie, na którym Kaśka Lubnauer mówiła, iż obie czują, że są do „odstrzału”. I nawet mnie to nie dziwi, bo obie dostały stanowiska, a specjalnie nie wnoszą wartości dodanej do Koalicji Obywatelskiej – mówi jeden z działaczy Koalicji Obywatelskiej w rozmowie z wprost.pl.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!