Polska Wiadomości

Jak wynika z przeprowadzonego sondażu, większość Polaków ocenia księży pozytywnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl bardzo ciekawy sondaż przeprowadził instytut Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Ankietowanych zapytano o ich ocenę kapłanów, których spotykają na co dzień i zadano następujące pytanie: “Jak generalnie ocenia Pani/Pan księży, których spotyka Pani/Pan najczęściej?”

40 proc. badanych odpowiedziało: “pozytywnie”; spośród tej grupy 6 proc. ocenia duchownych “zdecydowanie pozytywnie”, a 34 proc. “raczej pozytywnie”. Z kolei odpowiedź “negatywnie” lub “raczej negatywnie” padła w 24 proc. przypadków. Aż 19 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie. Co ciekawe, aż 17 proc. Polaków odpowiedziało, że nie spotyka w ogóle księży, co może się wiązać z coraz rzadszym używaniem stroju duchownego (sutanny, habitu czy koloratki) w miejscach publicznych.

https://media.wplm.pl/thumbs/ODMweDYwMC9jY183OWEwNS9wLzIwMTkvMDUvMzEvMTM4OC84ODYvY2FhMGRhNWZkMjI0NGM1M2E1M2Q2M2RmMGEzODRiZGQuanBlZw==.jpeg

Z kolei zsumowane opinie pozytywne i negatywne wyglądają w ten sposób. Warto dodać, że sondaż wykonano w dniach 24-29 maja, kiedy w mediach trwała intensywna kampania wymierzona w Kościół i duchowieństwo.

Jak widać propaganda lewicowych mediów to za mało by zniszczyć w Polakach prszywiązanie do Kościoła.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!