Felietony

Jak to Ukraińcy z pułku „Azow” czczą pamięć rzezi wołyńskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Ukraińcy z pułku Azow walczącego z rosyjskimi separatystami na wschodzie kraju złożyli dziś kwiaty pod pomnikiem przy Skwerze Wołyńskim w Warszawie, w dniu 74. rocznicy rzezi dokonanej na polskiej ludności cywilnej przez ukraińskich nacjonalistów” – przeczytałem przed momentem na portalu niezalezna.pl.

Na marginesie tylko dodam, że dane o liczbie ofiar rzezi wołyńskiej w tymże artykule zostały powtórzone za skandalicznym komunikatem PAP, w którym mamy prawdziwe pomieszanie z poplątaniem – tak więc ofiary po stronie polskiej to „najostrożniejsze” szacunki dotyczące samego tylko Wołynia, podczas gdy mowa o stratach pp stronie ukraińskiej mamy „wyżyłowane” szacunki dotyczące całego obszaru, a więc nie tylko Wołynia, ale i Małopolski Wschodniej, Polesia i Lubelszczyzny. Czyżby komuś zależało na tym, by prawdziwe proporcje nie kłuły aż tak bardzo w oczy?

Ale to tak na marginesie…

„Dziś pod pomnikiem na Skwerze Wołyńskim cześć ofiarom zbrodni złożyli też członkowie pułku (wcześniej batalionu) Azow. Członkowie tej formacji walczą z rosyjskimi agresorami na wschodzie Ukrainy” – czytamy w przywołanym na wstępnie artykule na portalu niezalezna.pl.

Od razu podjąłem próbę sprawdzenia, co na ten temat napisano na portalu „Azowa”. Niestety, niczego nie znalazłem, natomiast natrafiłem na całą masę artykułów czczących pamięć OUN, UPA, Szuchewycza i Bandery. Oto jeden z artykułów z tego miesiąca:

http://azov.press/ru/nacional-niy-korpus-vshanuvav-pam-yat-romana-shuhevicha-smoloskipnoyu-hodoyu

Aż się chce zadać pytanie, co tu jest grane…

WK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!