Świat Wiadomości

Jak się okazuje, dla lewactwa życie kota ma większą wartość niż nienarodzonego dziecka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl amerykańscy demokraci wyszli z propozycją wprowadzenia zakazu zabijania przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) młodych kotów zaraz po zakończonych eksperymentach. Jest to o tyle zdumiewające, że o prawo do życia dla zwierząt walczą ci sami politycy, którzy sprzeciwiają się ochronie dzieci ocalałych z aborcji.

„Dzisiaj, sen. Jeff Merkley i ja wprowadzimy dwustronną i dwuizbową propozycję prawa kończącego praktykę Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych polegającą na zabijaniu kotów zaraz po tym jak zostają użyte w badaniach” – napisał na Twitterze członek Izby Reprezentantów Jimmy Panetta z Partii Demokratycznej. „Decyzja USDA dotycząca mordowania kotków zaraz po tym jak zostają użyte w eksperymentach jest archaiczną i straszną praktyką, której należy położyć kres” – oznajmił senator Merkley.

Praktyka amerykańskiej agencji polega na zarażaniu specjalnie przeznaczonych do tego kotów, a następnie badaniu rozwoju choroby. Na zakończenie procesu zwierzęta są uśmiercane i palone. Badania nad rozwojem wirusów i pasożytów prowadzone są w ten sposób od 1982 roku. Według oficjalnych statystyk, co roku zabija się w celach naukowych ok. 100 kotów. „Chcemy wymazania tego zbrodniczego prawa z kart historii” – oznajmił Justin Goodman, szef White Coat Waste Project, organizacji zajmującej się prawami zwierząt. Najczęstsze oskarżenia padające pod adresem USDA dotyczą marnotrawienia publicznych pieniędzy i prowadzenia „nazistowskich eksperymentów”.

Zdumiewające jest to, że o prawa do życia kotów walczą zwolennicy aborcji do dziewiątego miesiąca ciąży i osoby, które sprzeciwiają się wprowadzeniu prawa chroniącego dzieci ocalałe z „zabiegu”. Jak podaje portal LifeNews, senator Merkley trzy tygodnie temu wraz 43 senatorami zablokował propozycję Republikanów dotyczącą przeprowadzenia głosowania nad prawem wprowadzającym ochronę dzieci, które przeżyły aborcję. Ich zdaniem, jest to „kwestia osobista” i jako taka nie wymaga roztoczenia nad nią specjalnego prawnego parasola ochronnego.

Spiker Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi niedawno poinformowała o celach Demokratów dotyczących wprowadzenia powszechnej legalnej aborcji w trzecim trymestrze, mimo zdecydowanego sprzeciwu opinii publicznej. Co więcej, pomysł Demokratów zawiera także plan finansowania aborcyjnego przemysłu z funduszy państwowych.

Abstrahując od faktu, iż znęcanie się and zwierzętami jest czymś obrzydliwym to jednak niezrozumiałym jest stawianie życie zwierzęcia ponad dzieckiem. Zgadzacie się?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!