Polska Wiadomości

Jacek Żakowski chwali Prawo i Sprawiedliwość

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– PiS ma duże sukcesy, obniżając współczynnik Giniego, czyli rozpiętość dochodową, o 3 punkty w ciągu 3 lat. To jest bardzo, bardzo dużo, to poważny sukces – powiedział na udostępnionym w sieci nagraniu dziennikarz TOK FM Jacek Żakowski, który znany jest z krytyki wobec obozu rządzącego.

Żakowski, który prowadzi audycje o tematyce politycznej w radiu TOK FM wiele razy krytykował Prawo i Sprawiedliwość i jej polityków. W ostatnich dniach jednak jego oś krytyki obróciła się o 180 stopni.

– PiS ma duże sukcesy – przekonywał redaktor Żakowski, który pochwalał obecny rząd za – jak to mówił – zmniejszenie nierówności społecznych w Polsce pod względem ekonomicznym.

Kilka dni wcześniej ten sam dziennikarz skrytykował Platformę Obywatelską i obecnego prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego za zamieszanie wokół zmian procentowych bonifikat na przekształcenia użytkowania wieczystego we własność.

– Oglądałem posiedzenie Rady Warszawy. Pokazało, z jakim horrorem będziemy mieć do czynienia, jeśli w 2019 r. wygra opozycja. Kompletny brak szacunku dla reguł demokracji – mówił 21 grudnia Żakowski. – PO zakaziła się trumpizmem i pisizmem w podejmowaniu głupich decyzji i głupim wycofywaniu się z nich? – pytał wówczas swojego gościa, którym był szef klubu PO-KO Sławomir Neumann.

Czyżby piekło zamarzło?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!