Wiadomości

Jacek Protasiewicz dołączy do Nowoczesnej – znów będzie klub

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł klubu PSL-Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz dołączy do koła Nowoczesnej – dowiedziała się nieoficjalnie PAP. W ten sposób Nowoczesna znów będzie miała klub w Sejmie.

W zeszłym tygodniu z Nowoczesnej odeszło siedmioro posłów (w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz), którzy wraz z wykluczonym z Nowoczesnej posłem Piotrem Misiłą przeszli do klubu PO, który zmienił nazwę na klub Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Po odejściu siedmiu posłów klub Nowoczesnej przestał istnieć i stał się 14-osobowym kołem.

Od zeszłego tygodnia Nowoczesna prowadziła z kilkorgiem posłów rozmowy w sprawie dołączenia do koła, tak aby mogła ona na powrót stać się klubem i nie straciła przez to swej reprezentacji w Prezydium Sejmu czy komisjach sejmowych.

We wtorek wieczorem w Sejmie zebrał się klub PSL-UED, który rozmawiał o pomocy Nowoczesnej w zachowaniu klubu sejmowego. W środę wieczorem przedstawiciele UED spotkali się z szefem koła Nowoczesnej Pawłem Pudłowskim i szefową Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!