Świat Wiadomości

Izraelscy policjanci brutalnie pobili Palestyńczyków za… sprzątanie ulicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
– Izraelska policja atakuje Palestyńczyków.. sprzątających okolice Bab al Amud po marszu flagi. Wyrywa im szczotki – poinformował ekspert od spraw Bliskiego Wschodu, dr Wojciech Szewko. Według doniesień medialnych, co najmniej 33 Palestyńczyków zostało rannych.

Setki izraelskich nacjonalistów wzięły udział w marszu z flagami przez okupowaną Jerozolimę Wschodnią, który Palestyńczycy uznali za prowokację. Doroczne wydarzenie upamiętnia zajęcie przez Izrael Wschodniej Jerozolimy w 1967 roku. Palestyńscy protestujący starli się z izraelską policją w pobliżu trasy marszu, przed rozpoczęciem uroczystości.

Co najmniej 33 Palestyńczyków zostało rannych w starciach z policją. Kolejnych 17 zostało aresztowanych. Marsz z flagami w Dniu Jerozolimy jest corocznym wydarzeniem upamiętniającym zdobycie przez Izrael Wschodniej Jerozolimy, gdzie znajduje się Stare Miasto i jego święte miejsca, w wojnie na Bliskim Wschodzie w 1967 roku.

W pierwotnym terminie marsz został odwołany. Nowy izraelski rząd jednak zgodził się na jego organizację. W poniedziałek minister bezpieczeństwa publicznego Omer Bar-Lev potwierdził, że marsz może się odbyć, po tym jak spotkał się z szefem izraelskiej policji i innymi urzędnikami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

A świat milczy…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!