Świat Wiadomości

Izrael: Żyd postrzelił śmiertelnie Palestyńczyka. Izraelskie wojsko nie interweniowało

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal kresy.pl grupa żydowskich osadników z Zachodniego Brzegu Jordanu otworzyła ogień z ostrej amunicji do grupy Palestyńczyków. Jeden z Palestyńczyków zginął a co najmniej 9 zostało rannych.

Do incydentu doszło w sobotę w pobliżu Ramallah. Według palestyńskich władz grupa uzbrojonych w broń palną żydowskich osadników wkroczyła do palestyńskiej wsi al-Mugheir a jej mieszkańcy próbowali ich „odeprzeć”. Żydzi otworzyli ogień do Palestyńczyków jednego z nich zabijając. Media podają różną liczbę rannych. Według agencji Reuters powołującej się na palestyńskie ministerstwo zdrowia, rannych było 9 Palestyńczyków. Telewizja Al-Jazeera powołując się na to samo ministerstwo mówi o 30 rannych Palestyńczykach, w tym 6 postrzelonych z broni palnej.

Izraelskie władze twierdzą, że ostrzelanie Palestyńczyków było poprzedzone „konfrontacją” między obiema grupami, w wyniku której jeden z osadników został lekko ranny. „Wstępne dane sugerują, że wkrótce potem wybuchł konflikt między izraelskimi cywilami a Palestyńczykami z tego obszaru, podczas którego w stronę ludności cywilnej oddano strzały z ostrej amunicji.” – podały izraelskie władze wojskowe.

Wioska al-Mugheir licząca 4 tys. mieszkańców jest otoczona przez cztery żydowskie osiedla.

Zabitym jest 38-letni mężczyzna, który pozostawił żonę i 4 dzieci. Według świadków otrzymał postrzał w plecy, gdy niósł do karetki jednego z rannych. Zdaniem palestyńskich świadków izraelscy żołnierze obserwowali wydarzenie z odległości 2 km, lecz nie interweniowali. Izraelska armia twierdzi, że interweniowała, „rozpraszając tłum”.

Zabójstwo potępił prezydent Palestyny Mahmud Abbas a także specjalny koordynator ONZ ds. bliskowschodniego procesu pokojowego Nikołaj Mładenow. „Izrael musi zakończyć przemoc ze strony osadników i ukarać winnych” – napisał Mładenow na Twitterze. „Musimy potępić przemoc i stanąć przeciw terrorowi” – dodał.

Co sadzicie o postępowaniu napływowych Żydów wobec rodowitych mieszkańców Palestyny?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!