Świat Wiadomości Żydzi

Izrael wykorzystuje wojnę do likwidacji meczetu Al-Aksa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Palestyńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oskarżyło Izrael o wykorzystanie zaabsorbowania świata wojną w Gazie do przejęcia kontroli nad meczetem Al-Aksa w okupowanej Wschodniej Jerozolimie.

„Izrael wykorzystuje zaabsorbowanie ludobójstwem w Strefie Gazy i nakłada więcej środków judaizacyjnych na meczet Al-Aksa” – stwierdzono w oświadczeniu, cytowanym przez agencję Anadolu. Palestyńskie MSZ zdecydowanie potępiło napaść sił izraelskich na wiernych muzułmańskich i uniemożliwienie im dotarcia do meczetu, a także potępiło żydowskie ataki na dziennikarzy obecnych na miejscu zdarzenia.

W piątek 22 grudnia br. izraelska policja zaatakowała Palestyńczyków we Wschodniej Jerozolimie po tym, jak uniemożliwiła im dotarcie do meczetu Al-Aksa na modlitwy. Świadkowie twierdzą, że policja wystrzeliła w stronę Palestyńczyków granaty hukowe i gaz łzawiący.​​​​​​

U bram Starego Miasta w Jerozolimie rozmieszczono duże kontyngenty policji i utworzono punkty kontrolne, aby uniemożliwić wiernym przejazd, a na przejściach mogły przechodzić wyłącznie osoby starsze.

Od rozpoczęcia ostatniego konfliktu w Gazie 7 października izraelska policja nałożyła surowe ograniczenia na wejście wiernych do meczetu. Ograniczenia nasilają się w piątki, w czasie ważniejszych modłów. Skrajne grupy syjonistycznych osadników na Zachodnim Brzegu, również nasiliły ataki na Palestyńczyków, co zostało potępione przez ONZ i wiele krajów świata.

NASZ KOMENTARZ: Przepędzenie muzułmanów z meczetu Al-Aksa jest pierwszym krokiem do likwidacji Kopuły na Skale, co ma służyć odbudowie żydowskiej świątyni jerozolimskiej.

Polecamy również: Polscy biskupi reagują na papieskie błogosławienie sodomitów. “Nie ma zgody”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!