Świat Wiadomości

Izrael: W ciągu ostatnich dwóch tygodni Żydzi przeprowadzili aż 12 ataków na Palestyńczyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal nczas.com biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej raportuje, że ostatnich dwóch tygodniach izraelscy osadnicy przeprowadzili 12 ataków na Palestyńczyków na okupowanym Zachodnim Brzegu.

„Raportem o ochronie ludności cywilnej” agencji OCHA za okres od 9 do 22 kwietnia wylicza kilkanaście ataków osadników, w których zostało rannych 23 Palestyńczyków. Ponieśli oni także stary materialne.

Dwa z dwunastu incydentów miały miejsce w obszarze „H2” miasta Hebron, 13 i 18 kwietnia. Osadnicy żydowscy zaatakowali czterech Palestyńczyków gazem pieprzowym, w tym dwie kobiety.

19 Palestyńczyków zostało ranionych przez osadników lub przez towarzyszących im żołnierzy w starciach, po tym jak osadnicy wkroczyli do palestyńskich wiosek w Ramallah (Turmus’ayya i Al Mazra’a al Qibliya) oraz dwóch wiosek w okolicy Nablus (Urif i Burin).

Osadnicy zniszczyli także cztery ciągniki Palestyńczyków w wiosce Qaryut (Nablus), 23 samochody w Ein Yabrud (Ramallah) i wymalowali anty palestyńskie graffiti na trzech domach w Ein Yabrud.

W Asira al Qibliya (Nablus) osadnicy wznieśli ogrodzenia, próbując przejąć kawałek terenu, który należał do palestyńskich gruntów w pobliżu osady Yitzhar. W pobliżu kibucu osadników w Adei Ad (Ramallah) zdewastowano 55 drzew oliwnych.

Izraelscy osadnicy, którzy dość często atakują Palestyńczyków i niszczą ich mienie są bardzo rzadko pociągani do odpowiedzialności. Bywa, że są wręcz wspierani i chronieni przez żołnierzy izraelskich.

Oczywiście światowe media o tym milczą bo jakże to tak zarzucać stosowanie przemocy pokojowemu narodowi Izraela….

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!