Europa Świat Wiadomości

Izrael uznał Łukaszenke jako prezydenta Białorusi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal kresy24.pl ambasador nadzwyczajny i przedstawiciel Izraela w Białorusi Alex Goldman-Szajman przedstawił w Mińsku wręczył listy uwierzytelniające Alekandrowi Łukaszence. Wiele krajów świata, z krajami NATO i UE na czele, nie uznają Aleksandra Łukaszenki za prezydenta Białorusi uważając sierpniowe wybory prezydenckie za sfałszowane.

Podczas ceremonii Szajman wyraził chęć wzmocnienia stosunków kulturalnych między Izraelem a Białorusią. – Chodzi o promocję relacji kulturalnych i oczywiście naszego wspólnego dziedzictwa, pamięci o Holokauście, którą chcemy wzmocnić – powiedział ambasador obiecując budowanie odpowiedniej infrastruktury kulturalnej.

Jako pozostałe priorytety wymienił gospodarkę i handel dwustronny oraz turystykę. Powiedział, że Izrael ceni sobie relacje z Białorusią.

Dziś również Łukaszenka odebrał listy uwierzytelniające od ambasadorów Bangladeszu,Kambodży, Chin, Pakistanu oraz ambasadora Zakonu Maltańskiego. Jak pisaliśmy, na początku listopada Łukaszenka przyjął listy uwierzytelniające od nuncjusza apostolskiego abp Ante Jozicia.

Czy wobec tego każdy kto nie uzna Łukaszenki będzie z automatu antysemitą?

Źródło: kresy24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!