Wiadomości

Izrael uderzył w obiekty Hamasu w Strefie Gazy i w południowym Libanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Izraelskie samoloty uderzyły w Strefę Gazy i Południowy Liban. W odpowiedzi Hamas wystrzelił rakiety na miasta izraelskie.

Lotnictwo izraelskie uderzyło też w tunele Hamasu i miejsca produkcji broni w Strefie Gazy, a także w południowym Libanie. W sumie miano zaatakować trzy cele w Libanie i dziesięć w Strefie Gazy.

Operacja izraelskiego lotnictwa stanowi odpowiedź na wcześniejsze ataki rakietowe przeprowadzone przez Hamas, który wystrzelił z terenu południowego Libanu 34 rakiety. – Jeśli chodzi o agresję wymierzoną w nas z innych frontów, to uderzymy w naszych wrogów, a oni zapłacą wysoką cenę za każdy akt agresji – powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu, zapowiadając rzeczoną operację.

W odpowiedzi na nocne ataki izraelskiego lotnictwa Hamas wystrzelił ze Strefy Gazy ok. 40 rakiet. Większość z nich została przechwycona przez Żelazną Kopułę, ale nie wszystkie. Wiadomo, że jedna z nich trafiła w budynek mieszkalny w mieście Sederot.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od ataku izraelskiej policji na modlących się muzułmanów w meczecie Al-Aksa w Jerozolimie. W wielu punktach miasta doszło w ślad za tym do starć między siłami izraelskimi i młodymi Palestyńczykami. Są doniesienia o licznych zatrzymanych Palestyńczykach…

W odpowiedzi Palestyńczycy wystrzelili rakiety ze Strefy Gazy na miasta izraelskie. W świetle nieoficjalnych doniesień, co zdają się potwierdzać filmy zamieszczone w internecie, zostały one przechwycone przez Żelazną Kopułę. Z kolei samoloty izraelskie zaatakowały Strefę Gazy. Na ten moment nie ma informacji o ofiarach…

„W odpowiedzi na ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy skierowany na Izrael, Izraelskie Siły Samoobrony uderzyły w miejsca produkcji broni i magazyny należące do Hamasu, w szczególności w kompleksy wojskowe używane do szkolenia terrorystów. Czołgi izraelskie uderzyły również w posterunki wojskowe wzdłuż ogrodzenia bezpieczeństwa” – poinformował izraelski resort obrony.

To wszystko działo się w środę. A wczora? Z terytorium południowego Libanu odpalono 34 rakiety, z czego 25 przechwyciła izraelska Żelazna Kopuła. Pięć rakiet spadło na obiekty cywilne w miastach na północy Izraela. Podobno to oddziały Hamasu działające w obozach dla uchodźców na wschód od Tyru w południowym Libanie są odpowiedzialne za wystrzelenie rakiet na izraelskie miasta. Przy czym miało się to odbyć za zgodą Hezbollahu. Przywódca Hamasu Haniyeh miał otrzymać stosowną zgodę Nasrallaha podczas ich osobistego spotkania, które miało miejsce w tym tygodniu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!