Świat Wiadomości Żydzi

Izrael skrytykowany za mowę Netanjahu na forum ONZ. Chodzi o rasizm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Autonomia Palestyńska skrytykowała „nienawistne i prowokacyjne” przemówienie wygłoszone w czwartek przez izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.

Izrael skrytykowany za mowę premiera Benjamina Netanjahu na forum ONZ. “Państwo Palestyna w najostrzejszych słowach odrzuca prowokacyjne i pełne nienawiści przemówienie wygłoszone przez izraelskiego premiera podczas debaty ogólnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ” – podano w oświadczeniu władz Autonomii Palestyńskiej.

Dodano: „Z podium Organizacji Narodów Zjednoczonych premier Izraela po raz kolejny potwierdził kolonialne plany swojego rządu i cele nielegalnej okupacji Izraela: przymusową i brutalną aneksję ojczyzny palestyńskiej oraz negację obecności i praw narodu palestyńskiego, w tym jego prawa do samostanowienia i powrotu”.

W oświadczeniu kontynuowano: „Społeczność międzynarodowa musi stanowczo odrzucić i potępić rasistowskie oczernianie narodu palestyńskiego przez Izrael i gwałtowne zaprzeczanie jego korzeniom w kraju – rdzennej, wielowiekowej obecności potwierdzonej przez historię”.

„Odbywa się to otwarcie, a wszystko to z poważnym naruszeniem prawa międzynarodowego, w tym Karty Narodów Zjednoczonych oraz prawa humanitarnego i praw człowieka, a także w bezczelnej pogardzie dla społeczności międzynarodowej, przez ponad siedem dekad. W 2023 roku Izrael stanie na światowym podium, przechwalając się swoją nielegalną okupacją i reżimem apartheidu w Palestynie, mając pewność, że nigdy nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności” – dodało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Autonomii Palestyńskiej, żądając odpowiedzialności za naruszenia Izraela na okupowanych terytoriach.

„Takiej przestępczości nigdy nie można normalizować. Nadszedł czas, aby pociągnąć Izrael, siłę okupacyjną, do odpowiedzialności za wszystkie poważne naruszenia, jakich dopuścił się na okupowanym terytorium palestyńskim, w tym we Wschodniej Jerozolimie. „Nadszedł czas, aby wymierzyć konsekwencje za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości i narodowi palestyńskiemu”.

Polecamy również: NIK: ukraińskie zboże niezwykle szkodliwe dla zdrowia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!