Świat Wiadomości

Izrael luzuje obostrzenia związane z pandemią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl w poniedziałek wieczorem rząd Izraela zatwierdził otwarcie m.in. sklepów, targowisk i hoteli. W wydarzeniach kulturalnych uczestniczyć będą mogli jedynie ozdrowieńcy oraz osoby, które zostały zaszczepione przeciw Covid-19. Także tylko oni będą mogli korzystać z basenów i siłowni.

Decyzje o zakończeniu trzeciego lockdownu, który trwał od 27 grudnia 2020 roku, są spowodowane spadkiem dynamiki zakażeń. W poniedziałek rząd zatwierdził ponowne otwarcie sklepów, siłowni, hoteli oraz innych lokali. W obiektach będą obowiązywały odpowiednie środki sanitarne – podkreśla „The Times of Israel”.

Sklepy przy ulicach, centra handlowe, targowiska, muzea i biblioteki będą otwarte dla wszystkich Izraelczyków. Ale tylko osoby, które zostały zaszczepione lub wyzdrowiały z COVID-19, będą mogły korzystać z siłowni, uczestniczyć w wydarzeniach sportowych i kulturalnych, przebywać w hotelach i na basenach.

W przyszłym tygodniu ponownie otwarte zostaną także synagogi. Ma to związek ze świętem Purim. Będą obowiązywały jednak limity osobowe. Urzędnicy resortu zdrowia obawiają się, że świąteczne spotkania wywołają kolejną falę zakażeń, ponieważ zeszłoroczny Purim przyczynił się w znacznym stopniu do rozwoju pierwszej fali.

Załagodzenie obostrzeń nastąpi w niedzielę 21 lutego. Także tego dnia uczniowie w strefach „żółtych” i „zielonych” wrócą do szkół.

Ponad 3,9 miliona z 9,3 milionów Izraelczyków otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki.  2,5 miliona – ponad jedna czwarta populacji – otrzymało obie wymagane dawki. Już w grudniu ubiegłego roku resort zdrowia Izraela rozważał umożliwienie części aktywności jedynie osobom zaszczepionym.

Kiedy nasza kolej?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!