Polska Świat Wiadomości

Izrael chce ewakuować z Polski Żydów, którzy przyszli do nas z Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl Izrael zamierza ewakuować z Polski Żydów, którzy przyszli do nas z Ukrainy. Jak powiedział szef Agencji Żydowskiej, Jakow Hagoel, Izrael ma nadzieję, że w tym roku będzie sprowadzać tysiące Żydów tygodniowo. Agencja Żydowska jest syjonistyczną organizacją, która zajmuje się transportowaniem Żydów z całego świata do Izrael; współpracuje ściśle z rządem w Jerozolimie.

Jak dotąd w Izraelu przyjęto około 4 tysięcy uchodźców z Ukrainy, jednak Żydzi stanowią tylko 10 procent z nich. – Izrael musi zrobić więcej, aby sprowadzić Żydów i tych, którzy kwalifikują się do prawa powrotu – zadeklarowała minister spraw wewnętrznych Izraela, Ajelet Szaked.

Na Ukrainie mieszka ponad 43 tysięcy Żydów; ponadto uprawnionych do imigracji do Izraela jest około 200 tysięcy osób na mocy prawa powrotu dla Żydów i ich krewnych.

Ich przyjmowanie jest jednak utrudnione prawnie; Izraelczycy, którzy chcą przyjąć w swoim domu uchodźcę z Ukrainy, muszą zgodnie z prawem wpłacić kaucję w wysokości 10 tysięcy szekli. Uchodźcy muszą zadeklarować, że w ciągu miesiąca opuszczą kraj.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!