Europa Świat Wiadomości

Islandczycy zakpili z Zuckerberga

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl facebook ogłosił ostatnio, że zmienia nazwę korporacyjną na Meta (pod nową nazwą będzie funkcjonować od początku grudnia). Jego szef Mark Zuckerberg zaprezentował, jak będzie można korzystać z metaverse – projektu opartego na wirtualnej rzeczywistości, który ma jego zdaniem być następcą mobilnego internetu.

W trwającym blisko 2,5 minuty klipie występuje Zack Mossbergsson – upodobniony do założyciela Facebooka prezenter z funkcją Chief Visionary Officer. Ma on podobną do Zuckerberga fryzurę, jest podobnie ubrany, a także podobnie gestykuluje.
Mossbergsson na wstępie zapowiada opowieść o rewolucyjnym podejściu do tego jak można połączyć nasz świat bez bycia super dziwnym. Następnie widzimy humorystyczną prezentację Icelandverse, a więc miejsca, które jest “rozszerzoną rzeczywistością bez głupio wyglądających zestawów słuchawkowych”.
Mossbergsson pokazuje jak można własnymi oczami patrzeć na piękno naturalnego świata, dotknąć prawdziwej wody, która jest mokra, czy spotkać się z prawdziwymi ludźmi. Jednocześnie widzimy piękno Icelandverse, czyli de facto Islandii.

Trafiony zatopiony.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!