Europa Wiadomości

Islamski terrorysta z Somalii planował atak na bazylikę św. Piotra

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl Somalijczyk zatrzymany we włoskim mieście Bari planował przeprowadzenie zamachu, najprawdopodobniej w bazylice św. Piotra w Rzymie. Taką informację podczas konferencji prasowej przekazał przedstawicielom mediów prokurator Francesco Gianella.

Somalijczyk Ibrahim Omar zamieszkały w mieście Bari od kilku miesięcy był monitorowany przez włoską policję. O jego zatrzymaniu zadecydowano po przeanalizowaniu nagranej rozmowy telefonicznej. Rozmowa ta została przeprowadzona dzień po krwawym zamachu, dokonanym przez innego muzułmańskiego ekstremistę w Strasburgu. Podczas rozmowy 20 – letni Omar miał powiedzieć m.in. „ten kto zabija chrześcijan, wrogów Allaha, jest naszym bratem, obojętnie skąd pochodzi”.  Policja nagrała kolejne rozmowy, z których wynikało, że Ibrahim Omar planuje zamach. Wówczas, na polecenie prokuratora, aresztowano Somalijczyka.

Podczas konferencji prasowej prokurator Francesco Gianella powiedział: „musieliśmy działać szybko, bo z podsłuchanych konwersacji wynikało, że udaje się do Rzymu. Mowa była o przeprowadzeniu zamachu w wielkim kościele. Padła też data: 27 grudnia”. Śledczy zaznaczył, że na podstawie słów muzułmańskiego ekstremisty, postawiono tezę, iż  chciał on przeprowadzić zamach w bazylice św. Piotra w Rzymie. W jego telefonie komórkowym znaleziono m.in. materiały propagandowe tak zwanego Państwa Islamskiego. Somalijczyk jest nadal przesłuchiwany. Na razie nie przyznał się do próby zorganizowania zamachu.

Czy uważacie, że policja działa skutecznie w monitorowaniu islamskich terrorystów?

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!