Wiadomości

Islamiści podejrzewani o przygotowywanie zamachów terrorystycznych wydaleni z Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po śledztwie ABW z Polski deportowano obywateli Tadżykistanu, którzy mogli prowadzić działanie o charakterze terrorystycznym – wynika z ustaleń portalu tvp.info. Kontrwywiad cywilny stwierdził, że mężczyźni byli związani z tzw. Państwem Islamskim.

Chodzi o grupę, którą służby rozpracowywały od wielu miesięcy. O zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i ABW czterech obywateli Tadżykistanu głośno było na początku maja tego roku.

Piątego członka tej grupy zatrzymano pod koniec czerwca w wyniku międzynarodowej współpracy służb kontrterrorystycznych. Mężczyzna zbiegł z Polski w grudniu 2019 r. ABW ustaliła, że planował wyjazd do Syrii w celu wzięcia udziału w dżihadzie oraz kontaktował się z członkiem powiązanej z Al-Kaidą organizacji terrorystycznej.

Według ustaleń śledczych grupa werbowała konwertytów na Islam do tego, by na terenie Polski przeprowadzali zamachy terrorystyczne. Służby dowodzą związku Tadżyków z organizacją terrorystyczną tzw. Państwem Islamskim. Z materiałów śledztwa wynika, że Agencja ustaliła hierarchię, skład grupy i cele ich działania. W grudniu 2019 r. w mieszkaniu zajmowanym przez głównego figuranta sprawy dokonano przeszukań.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!