Wiadomości

ISIS zadała dotkliwe ciosy Kurdom pod Rakką i Tabką

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W czwartek, 11 maja 2017 roku oddziały kurdyjskie Syryjskich Sił Demokratycznych po zdobyciu tamy i ostatecznym zakończeniu walk o Tabkę kontynuowały natarcie. Wczesnym rankiem przy wsparciu amerykańskiego lotnictwa oddziały YPG/YPJ przejęły kontrolę nad miejsowością Hirbet al-Han, zbliżając się do miasta Rakka od północy na odległość ok. 4 – 5 km.

W ciągu dnia udało im się zdobyć jeszcze dwie miejscowości – Majsałun i Al-Dżałaa, leżące na zachód od Hirbet al-Han. W toku prowadzonej operacji, wedle danych dowództwa YPG, zlikwidowano co najmniej 26 terrorystów ISIS oraz zniszczono pięć pojazdów, w tym BMP.

Około południa jednostki ISIS przeprowadziły największe od momentu rozpoczęcia walk o Rakkę przeciwuderzenie – równocześnie na trzech kierunkach. Od wschodu dwa wypełnione ładunkami wybuchowymi samochody oraz grupa szturmowa islamistów zaatakowała obóz polowy YPG i pozycje kurdyjskie w rejonie miejscowości Karama i Dżadida. Jak donosi agencja ISIS Amak, w wyniku wybuchów i starć, które nastąpiły zaraz potem, zabito 56 bojowników kurdyjskiej samoobrony.

Na zachód od Rakki cztery grupy uderzeniowe islamistów i nie mniej niż jeden samochód wypełniony materiałami wybuchowymi zaatakowały Kurdów koło miejscowości Muszrefa, Ijad al-Kabir, Adżrawi i Ibad. W wyniku tego, wedle danych ISIS, zabito nie mniej jak 30 Kurdów. Z kolei na południe od Tabki, w rejonie wsi Adżal Nus-Kirbi, w wyniku ataku samochodu wypełnionego ładunkami wybuchowymi poległo nie mniej niż 18 ludzi. W sumie więc w tych trzech atakach zginęło 104 bojowników SDS, w tym jeden ochotnik ze Szwecji.

/mediarepost.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!