Wiadomości

ISIS o pożarze katedry Notre Dame: „Czekajcie na następne”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Powiązana z ISIS grupa medialna opublikowała budzącą grozę grafikę płonącej katedry Notre Dame, ostrzegając: „Czekajcie na następne”.

Ekstremistyczna grupa udostępniła grafikę przedstawiającą płomienie przed dzwonnicami paryskiej katedry, które przetrwały poniedziałkowy pożar. Nic nie wskazuje na to, że pożar był spowodowany aktem terrorystycznym, ale fanatycy ISIS rozkoszują się zniszczeniem kilka dni przed Wielkanocą 850-letniego zabytku, symbolu zachodniej cywilizacji.

Kiedy w poniedziałek kościół stanął w płomieniach, grupa Al-Munatsir, powiązana z ISIS, opublikowała plakat płonącej katedry, któremu towarzyszyły słowa: „Miłego dnia”. Wcześniej Al-Munatsir każdorazowo okazywał radość przy okazji kolejnych ataków terrorystycznych, które wstrząsały Francją.

W 2016 r. W pobliżu katedry Notre Dame znaleziono samochód z siedmioma butlami z gazem. Trzy kobiety zostały wówczas aresztowane, przy czym prawdopodobnie celem ich był dworzec kolejowy w Paryżu, a nie katedra.

Paryska prokuratura poinformowała, że ​​traktuje pożar jako wypadek, wykluczając podpalenie i możliwe motywy związane z terroryzmem, przynajmniej na razie.

/dailymail.co.uk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!