Świat Wiadomości

ISIS chce stworzyć swojego odpowiednika dla facebooka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Państwo Islamskie ma zamiar stworzyć swój własny portal społecznościowy, który ma ułatwić bezpieczną komunikacje między jego członkami jak również pełnić rolę propagandową.

Dyrektor Europejskiego Urzędu Policyjnego oświadczył, że nową platformę internetową odkryto w zeszłym tygodniu podczas 48-godzinnej operacji wymierzonej w treści ekstremistyczne w internecie.

“W ramach tej operacji odkryliśmy, że IS rozwija własną platformę społecznościową, własny zakątek internetu, by rozpowszechniać swoje postulaty. Jakaś część członków IS (…) w dalszym ciągu wprowadza w niej zmiany”- powiedziała szef Europolu Rob Wanwright

Podczas koordynowanej przez Europol akcji z udziałem przedstawicieli służb z USA, Belgii, Grecji, Polski i Portugalii, która była wymierzona w materiały należące do IS i Al-Kaidy, zidentyfikowano ponad 2 tysiące przykładów ekstremistycznych treści w mediach społecznościowych.

Dżihadyści często posługiwali się popularnymi mediami społecznościowymi, by komunikować się w internecie i szerzyć propagandę; w ubiegłym roku szczególnie często używano komunikatora Telegram.

Źródło: cyberdefence24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!