Wiadomości

Irlandia Północna: 5-letnia Nadia skatowana na śmierć przez ojczyma. Dożywocie dla Abdula Wahaba

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje Polsa News, po trzech latach ojczym 5-letniej Nadii przyznał się do morderstwa. Dziecko zostało znalezione martwe w swoim pokoju w grudniu 2019 roku. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka była katowana – miała liczne obrażenia wewnętrzne, a na jej ciele znajdowało się 70 siniaków i otarć. Matka dziecka, 28-letnia Aleksandra W. przebywa w areszcie.

W środę przed sądem przed sądem w Belfaście w Irlandii Północnej stanęła 28-letnia Aleksandra W., matka dziecka oraz pochodzący z Pakistanu Abdul Wahab, 34-letni ojczym dziewczynki. Mężczyzna przyznał się do morderstwa oraz zarzutów uszkodzenia ciała 5-latki. BBC podało, że został skazany na dożywocie. Nie wskazano, po jakim czasie będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie. 

W trakcie procesu sędzia O’Hara mówił, że 5-letnia Nadia była torturowana. – Dziecko zostało zamordowane we własnym domu, miejscu, w którym powinno czuć się bezpiecznie – dodał.

W mowie otwierającej proces, prokurator Liam McCollum szczegółowo opisał obrażenia, jakich doznała 5-latka. – Miała pękniętą czaszkę i uszkodzoną wątrobę, co spowodowało zgon – powiedział. – Dodatkowo doznała złamań, w tym powtórnych, żeber, złamania obojczyka, miednicy oraz urazu jelit. W chwili śmierci na jej ciele było 70 siniaków i otarć – wyliczał.

BBC podało, że doprowadziło to do wniosku, że wobec dziecka regularnie stosowano przemoc fizyczną. Matka dziecka przyznała się, że dopuściła do poważnej krzywdy fizycznej córki, co w efekcie doprowadziło do jej śmierci. Kobieta przebywa w areszcie.

/Polsat News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!