Wiadomości

Irlandczycy protestują przeciwko planom utworzenia ośrodka dla uchodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Setki mieszkańców wyszły na ulice hrabstwa Galway w Irlandii, aby zaprotestować przeciwko planom utworzenia ośrodka dla azylantów w hotelu Connemara Gateway w małym miasteczku Oughterard.

„Plan przewiduje 20-procentowy wzrost populacji Oughterard w ciągu jednej nocy” – powiedział radny okręgu Tom Welby.

Ponad 1500 osób maszerowało w ciszy przez trzy kilometry od wioski do hotelu. Według Connacht Tribune zdecydowana większość mieszkańców uważa, że Oughterard po prostu nie posiada infrastruktury ani możliwości niezbędnych do przyjęcia u siebie tak wielu imigrantów.

Cicha procesja, która wyruszyła z kościoła katolickiego w Oughterarda, zorganizowana została po publicznym zebraniu, które odbyło się w zeszłą środę. W jego trakcie mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się przeciwko ośrodkowi azylowemu.

Podczas spotkania Noel Grealish wezwał do wyraźnego rozróżnienia między „dobrymi chrześcijanami syryjskimi” a „migrantami ekonomicznymi z Afryki”, którzy często korzystają ze świadczeń socjalnych, które w innym przypadku byłyby przydzielone potrzebującym irlandzkim mężczyznom i kobietom.

„To migranci ekonomiczni. To są ludzie, którzy przybywają tutaj z Afryki, aby wykorzystać panujący system tutaj w Irlandii” – powiedział Grealish.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!