Wiadomości

Irański okręt wojenny ostrzelał inną irańską jednostkę, są ofiary

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

10 maja fregata Marynarki Wojennej Iranu przypadkowo otworzyła ogień do innego z irańskich okrętów.

Irańska fregata „Konarak” została omyłkowo trafiona pociskiem wystrzelonym przez fregatę „Jamaran” w Zatoce Omańskiej. Irańska państwowa agencja informacyjna IRNA poinformowała, że ​​co najmniej 1 marynarz zginął, a co najmniej 28 zostało rannych. 12 z nich miało być hospitalizowanych, a 16 zwolniono wkrótce po przewiezieniu karetką do szpitala.

Jednakże Al Arabiya twierdzi, że irańska marynarka wojenna miała przyznać później, że co najmniej 19 marynarzy zostało zabitych. Wspomniała także, że początkowo pojawiły się pogłoski o śmierci aż 40 żeglarzy.

Sytuacja w Zatoce Perskiej jest napięta, odkąd prezydent USA Donald Trump rozkazał amerykańskiej marynarce wojennej, aby zatopiła wszelkie irańskie jednostki, które „będą nękać” okręty amerykańskie. Stało się to po incydencie z 16 kwietnia, kiedy to kutry IRGC zbliżyły się do grupy okrętów amerykańskiej uderzeniowej.

Prezydent Iranu Hassan Rouhani następnie oskarżył USA o „codzienne spiskowanie przeciwko narodowi irańskiemu” i wezwał irańskie wojsko do „zachowania czujności”.

/southfront.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!