Świat Wiadomości

Irański generał odpowiada na groźby Donalda Trumpa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal wp.pl generał Kasem Sulejmani, dowódca specjalnej irańskiej jednostki Gwardii Rewolucyjnej zareagował na ostry wpis Donalda Trumpa, w którym prezydent USA ostrzegł przywódcę Iranu Hasana Rowhaniego. Irański wojskowy podkreśla, że Irańczycy są gotowi na otwarty konflikt z USA.

– Jesteśmy (Irańczycy – red.) tak blisko ciebie, jak sobie nawet nie wyobrażasz. Chodź, jesteśmy gotowi. Jeżeli zaczniesz wojnę, my ją skończymy – powiedział gen. Sulejmani. Wojskowy dodał, że “język Donalda Trumpa odzwierciedla poziom klubów nocnych i sal hazardowych”, a prezydent Stanów Zjednoczonych powinien pamiętać, że Irańczycy są “narodem męczenników”, który jest w stanie wiele znieść.

Irański dowódca zareagował na wpis przywódcy USA, który Trump zaadresował do prezydenta Hasana Rowhaniego. Napisał w nim, by “nigdy, przenigdy nie groził Stanom Zjednoczonym, bo w przeciwnym razie poniesie takie konsekwencje, jakie dotychczas poniosło niewielu”. Tweet Trumpa był z kolei odpowiedzią na słowa Rowhaniego, który stwierdził, że “Stany Zjednoczone powinny wiedzieć, że pokój z Iranem jest matką wszystkich pokojów, a wojna z Iranem to matka wszystkich wojen”.

Relacje między oboma krajami pozostają napięte od maja tego roku, kiedy Donald Trump wycofał USA z porozumienia światowych mocarstw z Iranem w sprawie irańskiego programu atomowego i zarządził wprowadzenie zaostrzonych sankcji wobec Teheranu. Prezydent USA liczył, że Irańczycy będą chcieli negocjować z nim nową umowę, jednak Teheran odrzucił możliwość dalszych rozmów.

Czy myślicie, że konflikt zbrojny pomiędzy USA i Iranem naprawdę jest możliwy? A może to tylko polityczny gra mająca na celu sprawdzenie kto jest bardziej nieustępliwy? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!