Wiadomości

Iran przeprowadził atak rakietowy na konsulat USA w sąsiednim Iraku? Wystrzelono 12 rakiet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W niedzielny poranek w mieście Irbil w północnym Iraku (Iracki Kurdystan) w okolicy Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych, jak podają lokalne władze, doszło do szeregu eksplozji spowodowanych uderzeniami pocisków balistycznych.

Według jednostki antyterrorystycznej regionu doszło do ataku z terytorium sąsiedniego Iranu. Ostrzał potwierdził również Departament Stanu USA, ale zapewnił, że nie zgłoszono żadnych ofiar. Budynek Konsulatu Generalnego nie działa, nie było tam obywateli USA. Podano również, że ostrzał nie spowodował uszkodzeń konsulatu. Departament Stanu potępił atak.

Kanał telewizyjny Kurdistan24, mający siedzibę obok konsulatu, potwierdził ostrzał, a nadto był zmuszony do zawieszenia nadawania programu z powodu zniszczenia studia.

Irbil znajduje się 100 kilometrów od granicy z Iranem. Władze regionu twierdzą, że z terytorium Iranu wystrzelono 12 rakiet balistycznych. Amerykańskie raporty nie precyzują jednak rodzaju pocisków. Z kolei irańska telewizja twierdzi, że pociski uderzyły w izraelskie “tajne” centra szkoleniowe.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!