Wiadomości

Iran: Masowe zatrzymania po ostatnich protestach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Chuzestanie, w zamieszkałym głównie przez Arabów ostanie w południowo-zachodnim Iranie, gdzie w ostatnim czasie miały miejsce masowe protesty wywołane brakiem wody, które to przekształciły się w bunt przeciwko perskiemu panowaniu, trwają masowe zatrzymania. Mowa jest o setkach zatrzymanych.

Lokalne źródła w Chuzestanie donoszą, że od wczoraj irańskie organa bezpieczeństwa poszukują młodych ludzi, którzy brali udział w protestach. W mediach irańskich pojawiły się oskarżenia, że uczestnicy protestów są finansowani przez Izrael i Arabię Saudyjską. Oskarżenia te są wykpiwane w internecie. Tymczasem jednak miasta Chuzestanu wyglądają dziś na wymarłe…

Podobne akcje represyjne prowadzone są także w innych regionach, w których doszło do demonstracji na znak poparcia dla buntu Arabów. Służby pukają obecnie do drzwi uczestników protestów w Kurdystanie, Południowym Azerbjdżanie, stołecznym Teheranie i w wielu innych miejscach. W miastach Południowego Azerbejdżanu, w Tebriz, Urmii i Ardablilu, zatrzymanych miało zostać ponad trzystu Turków, którzy mieli brać udział w niedawnych protestach.

Czytaj też:

W protestach w Chuzestanie (Iran) śmierć poniosło prawdopodobnie 10 demonstrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!