Wiadomości

Iran grozi Izraelowi: Dymy wzbiją się z Tel Awiwu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tego samego dnia, gdy Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu wydało oświadczenie, że jakikolwiek udział Izraela w proponowanej przez USA wspólnej koalicji morskiej w Zatoce Perskiej stanowić będzie „wyraźne zagrożenie” dla bezpieczeństwa narodowego Iranu, Hossein Amir Abdollahian, specjalny asystent przewodniczącego irańskiego parlamentu i były irański wiceminister spraw zagranicznych, zagroził wojną, która pochłonie Izrael, jeśli ten wyśle okręty do Cieśniny Ormuz.

Hossein Amir Abdollahian powiedział w piątek, że „dymy wzbiją się z Tel Awiwu”, jeśli Izrael dołączy do patroli morskich Stanów Zjednoczonych w zatoce.

„Jeśli Izrael wejdzie do Cieśniny Ormuz, spadnie na niego gniew regionu, a dym wzbije się z Tel Awiwu” – stwierdził Hossein Amir Abdollahian w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Izraelskie media cytowały wypowiedź ministra spraw zagranicznych Izraela Katza, który miał powiedzieć, że toczyły się rozmowy wysokich przedstawicieli resortów obrony na temat ewentualnego przyłączenia się Izraela do amerykańskiej inicjatywy ochrony morza w Zatoce Perskiej.

/southfront.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!