Europa Islam Świat Wiadomości

Irak: Niemiecka dżihadystka została skazana na śmierć przez powieszenie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Iracki sąd nie okazał litości wobec kobiety, której zarzucano wspieranie ISIS. To pierwszy wyrok śmierci w historii kraju wydany na obcokrajowcu.

Niemka będzie mogła odwołać się od wyroku. Nie jest on prawomocny, ale na fali bezlitosnej walki Irakijczyków z Państwem Islamskim można spodziewać się, że wyrok sądu apelacyjnego będzie taki sam. Wtedy kobieta zostanie publicznie stracona.

Oferowała wsparcie logistyczne i pomagała terrorystom w planowaniu zamachów. Brała też udział w atakach przeciwko służbom bezpieczeństwa – skomentował Abdul-Sattar Bayrkda, rzecznik irackiego sądu.

Skazana kobieta przyjechała do Iraku kilkanaście miesięcy temu. Wraz z dwiema córkami wyruszyła z Niemiec i dotarła tam przez Syrię. Nie tylko ona wspierała ISIS, bo jej dzieci weszły w związki małżeńskie z bojownikami Państwa Islamskiego – informuje Russia Today.

To jedna z czterech obywatelek Niemiec, która jest sądzona za wspieranie ISIS. Po uwolnieniu Mosulu z rąk terrorystów, w ręce Irakijczyków wpadła grupa kobiet, bojowniczek Państwa Islamskiego. Wśród nich 4 osoby miały niemieckie paszporty (dwie z nich są pochodzenia marokańskiego, a dwie czeczeńskiego). Ich los nie jest na razie znany, niemieckie władze ubiegają się bowiem o ich ekstradycję.

Irackie więzienia wypełnione są tysiącami osób podejrzanych o walkę po stronie ISIS. Zgodnie z tamtejszymi przepisami uznanie kogoś za członka Państwa Islamskiego oznacza wyrok śmierci lub dożywocia. Szacuje się, że w ostatnich latach z Niemiec wyjechało ok. tysiąca osób wspierających ISIS.

Autor: Kamil Karnowski

Źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!