Europa Wiadomości

Instagram zablokował konto lidera czeczeńskiej republiki Ramzana Kadyrowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal rmf24.pl Instagram zablokował konto lidera czeczeńskiej republiki Ramzana Kadyrowa. Było to jego główne źródło komunikacji ze społeczeństwem, konto obserwowało kilka milionów subskrybentów. Przypomnijmy, że Czeczenia wysłała na Ukrainę elitarne jednostki.

Instagram zablokował konto @ya_pomoshnik_kra_95, które prowadził szef Czeczenii Ramzan Kadyrow. Formalnie konto było poświęcone turystyce w Czeczenii. W rzeczywistości pojawiały się na nim zdjęcia i filmy z działalności oraz życia głowy autonomicznej republiki. Kadyrow prowadził tam też transmisje na żywo.

Niedawno Kadyrow opublikował tam film z Groznego, w którym zagroził wysłaniem tysięcy czeczeńskich żołnierzy na Ukrainę. Wiadomo, że oddziały trafiły na front.

W nocy z soboty na czwartek elitarny czeczeński oddział brał udział w walkach o lotnisko w Hostomlu. Ukraińskie służby podały, że Czeczeni zostali rozbiciZginął generał Magomed Tuszajew.

To nie pierwszy raz, gdy profile Kadyrowa na Instagramie i Facebooku zostały zablokowane. Zdarzyło się tak też w 2017 roku, gdy lider Czeczenii został objęty sankcjami w ramach tzw. listy Magnickiego. Kadyrow ogłosił wówczas stworzenie własnego medium społecznościowego Mylistory, ale ta nigdy nie zyskała popularności. Latem 2018 roku założył kolejne konto, które zostało usunięte. Skończyło się więc na “koncie turystycznym”.

Opracowanie: Adam Zygiel

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!