Wiadomości

Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął analizę rynku w zakresie modernizacji BWP-1

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

9 września br. Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu analizy rynku w zakresie pozyskania „Modułu batalionowego wyposażonego w zmodernizowane bojowe wozy piechoty BWP-1”. To konsekwencja opracowanych Wymagań Taktyczno-Technicznych dla tego zadania zgodnie z którymi, modernizacja ma dotyczyć uzbrojenia, łączności i układu zasilania elektrycznego. Opublikowane zapytanie o udzielenie informacji RFI (Request For Information) formalnie rozpoczyna fazę analityczno-koncepcyjną, której kolejnym krokiem może być dialog techniczny z wybranymi wykonawcami. Podmioty zainteresowane udziałem w analizie rynku mają czas na przesłanie swoich zgłoszeń w terminie do dnia 28 września 2020 roku – informuje Dziennik Zbrojny.

Badanie i analiza rynku ma obejmować obszary dotyczące możliwości modernizacji wozu BWP-1 dla batalionu zmechanizowanego w szczególności:

– Ocenę możliwości modernizacji BWP-1 z wstępnie określonymi wymaganiami.
– Oszacowanie kosztów pozyskania, eksploatacji i wycofania sprzętu wojskowego (SpW).
– Wstępne oszacowanie możliwości czasowych pozyskania SpW.
– Sprecyzowanie uwarunkowań dotyczących systemu zabezpieczenia logistycznego, bezpieczeństwa dostaw oraz szkolenia.
– Analizę Kosztów Cyklu Życia.
– Identyfikację i analizę ryzyk w procesie modernizacji BWP-1.
– Stan zaawansowania technologicznego proponowanych rozwiązań (wady, zalety) na podstawie wyników badań oraz doświadczeń z ewentualnej eksploatacji w innych krajach.

Na razie wiadomo, że modernizacją może zostać objęty co najmniej jeden batalion zmechanizowany, czyli etatowo 58 wozów bojowych, jednak docelowo przedmiot zamówienia może obejmować modernizacje większej liczby wozów, co zależy jednak od rezultatów rozpoczynających się analiz oraz środków finansowych dostępnych na ten cel w budżecie resortu obrony.

/dziennikzbrojny.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!