Wiadomości

Imigranci z Bliskiego Wschodu chcieli przedostać się z Ukrainy do Niemiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę strażnicy graniczni z placówki w Czarnej Górnej zatrzymali trzech imigrantów z Turcji oraz Syrii. Na gorącym uczynku zatrzymano też obywatela Czech, organizatora nielegalnego przekroczenia granicy.

Funkcjonariusze SG z placówki w Czarnej Górnej, patrolujący przygraniczne Lipie, wytypowali do kontroli samochód marki Skoda na czeskich numerach rejestracyjnych. W aucie oprócz 32-letniego kierowcy z Czech podróżowało dwóch obywateli Turcji (37l., 28l.), którzy posiadali dowody osobiste oraz 37-letni obywatel Syrii bez dokumentów.

Zgodnie z procedurą funkcjonariusze natychmiast sprawdzili znajdujący się niedaleko odcinek polsko-ukraińskiej granicy państwowej. Już po kilkunastu minutach ujawniono ślady przekroczenia granicy oraz nadpalone tureckie paszporty. Najprawdopodobniej imigranci z Turcji chcieli uchodzić za obywateli Syrii.

Zatrzymani imigranci przyznali się, że nielegalnie przekroczyli pieszo granicę polsko-ukraińską i wyjaśnili, że organizatorom przerzutu na Ukrainie zapłacili za „usługę” po 3000 euro. W cenie był transport do Niemiec.

Zatrzymany kierowca, obywatel Czech, przyznał się, że pomógł zaplanować nielegalne przekroczenie granicy, a następnie miał przewieść imigrantów do Niemiec. Dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywny w wysokości 1500 zł.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!