Polska Wiadomości

Imigranci chcieli zamordować Polaka za zwrócenie uwagi, że są zbyt głośni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warszawscy policjanci zatrzymali Mołdawianina podejrzanego o usiłowanie zabójstwa oraz towarzyszącą mu Ukrainkę, która zacierała ślady przestępstwa – poinformowała podinsp. Elwira Kozłowska z bielańskiej komendy policji. Pokrzywdzony Polak  miał zostać zaatakowany, gdy zwrócił imigrantowi uwagę, że ten zachowuje się zbyt głośno.

Imigranci chcieli zamordować Polaka za zwrócenie uwagi, że są zbyt głośni. Policjanci z warszawskich Bielan zostali poinformowani, że przed blokiem przy ul. Kluczowej leży ranny mężczyzna. „Pod wskazany adres natychmiast wysłano bielańskich policjantów. Funkcjonariusze na miejscu zastali mężczyznę z ranami kłutymi”podała podinsp. Elwira Kozłowska.

Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. „Funkcjonariusze w pobliżu miejsca zdarzenia zauważyli mężczyznę, który jak się okazało chwilę później, zaatakował pokrzywdzonego, za to że ten zwrócił mu uwagę, że zachowuje się zbyt głośno. Mołdawianin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie” – przekazała Kozłowska.Ezoic

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali szczegółowych oględzin. „W trakcie dalszej pracy funkcjonariusze ustalili, że bezpośredni związek ze zdarzeniem może mieć była partnerka zatrzymanego 40-latka. Jeszcze tego samego dnia kobieta została zatrzymana przez bielańskich policjantów. W toku dalszych czynności policjanci znaleźli i zabezpieczyli nóż, który ukryła 40-latka, a którym sprawca prawdopodobnie zadawał ciosy” – poinformowała Kozłowska.

Prokuratura Rejonowej Warszawa-Żoliborz przedstawiła 40-letniemu Mołdawianinowi zarzut usiłowania zabójstwa, a 40-letniej Ukraince zarzut zacierania śladów przestępstwa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Wobec kobiety został zastosowany policyjny dozór.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi dożywocie, a kobiecie do 5 lat więzienia.

Polecamy również: Maroko uwolniło 27 tys. więźniów. “Opróżniają więzienia i umieszczają ich w łodziach”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!