Wiadomości

Imam organizował w Grecji „policję szariatu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grecka policja zatrzymała w Atenach imama z Bangladeszu, który organizował „policję szariatu”. Zatrzymano także trzech jego współpracowników, którzy nachodzili muzułmanów i sprawdzali, czy przestrzegają prawa szariatu.

Okazało się przy okazji, że imam przebywał w Grecji nielegalnie, podobnie jak nielegalny był dom modlitwy, w którym nauczał. W Atenach nie ma obecnie legalnie działających meczetów, a więc imam nie miał także prawa prowadzić modlitw.

Greckie służby opracowały raport opatrzony klauzulą „ściśle tajne”, w którym zwrócono uwagę policji i innym organom na działalność islamistów w tym kraju. Według raportu w nielegalnych domach modlitw głoszone jest nauczanie wzywające do nienawiści wobec „niewiernych”.

W nielegalnych meczetach imamowie nawołują do wojny z „apostatami islamu” i czci się tam fanatyków muzułmańskich, walczących w szeregach Państwa Islamskiego oraz dokonujących zamachy terrorystyczne w Europie. W Grecji jest też coraz głośniej wokół informacji o przygotowaniach bojowników do walk w Syrii, Iraku oraz państwach Maghrebu i przerzucie ich przez Grecję w miejsca walki.

Duchowym podkładem eskalacji radykalizmu są islamiści z „Bractwa Muzułmańskiego” działający w greckiej Attyce, w nielegalnych domach modlitewnych. Ich hasło brzmi „Dżihad – nasza droga”.

Raport o zagrożeniu islamizmem w Grecji mówi o ponad 80 nieformalnych domach modlitewnych działających w samej Attyce. W Atenach szacuje się liczbę nielegalnych domów modlitw na 7-8, co pokazuje nowy, szybko narosły problem, nieznany w tej części Grecji. W kraju tym muzułmanie to najliczniejsza mniejszość religijna, szacowana na około 650 tys. osób i stanowiąca około 6 procent obywateli państwa. Napływ islamistów z Afryki i Azji oraz propagowanie ich radykalnych ideologii obudziły obawy o próby wdrożenia w życie ideologii szariatu.

/pch24.pl, ndie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!