Wiadomości

Igor Tuleya na pikiecie wraz z sędzią, która wydała decyzję ws. jego immunitetu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal wPolityce.pl, sędzia Marzanna Piekarska-Drążek, która wbrew uchwale Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, uznała, że nie odebrano sędziemu Tulei immunitetu sędziowskiego, wystąpiła wraz z nim na wiecu poparcia innego przedstawiciela „kasty” sędziowskiej. We łzawym wystąpieniu, niemal wprost przyznała, że zbuntowani sędziowie z tęsknotą wypatrują zmiany władzy w Polsce.

Pikieta przed Sądem Okręgowym w Warszawie dotyczyła sędziego Piotra Gąciarka, który został odsunięty od orzekania w związku z faktem, że nie chce zasiadać w składach, w których znajdą się sędziowie powołani z udziałem nowej KRS. Wsparcie od sędziów i aktywistów zebranych pod Sądem Okręgowym w Warszawie otrzymał także sędzia Adam Synakiewicz. Ten jest autorem prowokacji polegającej na tym, że uchylił wyrok niższej instancji tylko z tego powodu, że autorem orzeczenia był sędzia powołany po pozytywnej opinii KRS.

– Przedwczoraj połączono mnie telefonicznie z demonstrującymi obywatelami sędziami w Częstochowie, gdzie oni bardzo dzielnie wspierają swojego sędziego Synakiewicza. Połączyła mnie młoda prawniczka, która organizuje takie demonstracje i nadal mam łzy w oczach, bo ona połączyła mnie wprost z mamą sędziego Synakiewicza. Było to tak wzruszające. Mama sędziego, rodzina stali z obywatelami przed sądem i ja zapytałam: jak jej jest ciężko? Rodziny w takich sytuacjach są bezradne, ale mama sędziego Synakiewicza powiedziała, że jest dumna z syna. To jest największe wsparcie od was, od obywateli. Stoicie bezinteresownie, za ideą państwa prawa. Wspieracie ją, chce wam się. Proszę byście wytrwali. Z takim ciepłem jaki otacza sędziów i sądy wytrwamy do tych lepszych czasów – mówiła sędzia Marzanna Piekarska-Drążek.

Na nagraniu, które przygotował tzw. Komitet Obrony Demokracji widać, że w trakcie przemówienia sędzi Piekarskiej–Drążek, w tej samej pikiecie uczestniczy sędzia Igor Tuleya. Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że sędzia Tuleya był stroną w sprawie rozpatrywanej przez sędzię Piekarską-Drążek. Portal wPolityce.pl ujawnił, że to właśnie ona wydała szokującą decyzję, z której wynikało, że nie doszło do uchylenia immunitetu sędziego Tulei.

Teraz pani sędzia, wspólnie z sędzią Tuleyą protestuje pod Sądem Okręgowym w Warszawie. Co ciekawe w demonstracji uczestniczył też sędzia Gąciarek, ten sam, który organizował pikietę w lutym tego roku. Na tej demonstracji także wystąpiła sędzia Marzanna Piekarska–Drążek.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!