Europa Wiadomości

Hulajnoga elektryczna doprowadziła do pożaru mieszkania

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwie osoby zostały ewakuowane z mieszkania w Ostrawie w Czechach w wyniku pożaru, który spowodowała usterka hulajnogi elektrycznej. Miejscowe służby opublikowały zdjęcia zniszczonego pojazdu.

Hulajnoga elektryczna spowodowała w Czechach pożar mieszkania. Do zaprószenia ognia doszło w bloku mieszkalnym na ostrawskich Výškovicach w poniedziałek wieczorem. Straż pożarna ewakuowała z mieszkania, w którym pojawiły się płomienie, dwie osoby. Dzień później straż opublikowała na portalu X (dawniej Twitter) zdjęcia z interwencji, w tym zniszczonej hulajnogi elektrycznej.

Eksperci stwierdzili, ze to jej usterka wywołała pożar. Straty oszacowano wstępnie na 1,5 miliona koron czeskich (ok. 285 tys. zł – red.).

Cytowany przez portal czeskiego nadawcy irozhlas.cz rzecznik morawsko-śląskiej straży pożarnej Jakub Kozák twierdzi, że strażacy ugasili pożar po ok. 30 minutach od przybycia na miejsce, a poza dwiema osobami ewakuowanymi z mieszkania, pod eskortą policji kilka osób “dobrowolnie” opuściło budynek. Jak dodał, zniszczona hulajnoga elektryczna została przewieziona na komisariat.

Do podobnych zdarzeń dochodzi na całym świecie. Portal BBC w sierpniu podał, że w londyńskich domach co drugi dzień wybuchają pożary spowodowane “nieprawidłowo zbudowanymi ładowarkami i akumulatorami rowerów elektrycznych i hulajnóg elektrycznych”. Eksperci cytowani przez brytyjskiego nadawcę ostrzegli, że “tania, źle wykonana lub uszkodzona bateria lub użycie niewłaściwej ładowarki może doprowadzić do gwałtownych pożarów, które w ciągu kilku minut potrafią zniszczyć pomieszczenie”.

NASZ KOMENTARZ: Wciskane nam przez lewicę, “ekologiczne” cuda techniki nie dają o sobie zapomnieć. Są groźne dla naszego życia i zdrowia oraz dla środwiska naturalnego.

Polecamy również: Ukraińcy zaniepokojeni notowaniami Konfederacji. To zagraża ich interesom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!